Ads 468x60px

.

22 grudnia 2015

Bankowe prezenty pod choinką

No i stało się, za dwa dni jest Wigilia Bożego Narodzenia, czyli dzień w którym większość z nas zasiądzie z bliskimi do uroczystej kolacji. Oczywiście podczas niej będziemy rozmawiać, śmiać się i życzyć sobie wszystkiego co najlepsze. Następnie przyjdzie pora (szczególnie ulubiona przez nasze dzieci) na obdarowywanie się prezentami. Mam nadzieję, że otrzymacie ich całe mnóstwo :) Czy wiecie jednak, że ciekawe podarki można dostać również od banków? 

Choć prezenty otrzymywane od instytucji finansowych należą do rzadkości, to jednak muszę przyznać, że produkty które za chwilę wymienię zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Są one dostępne dla każdego i co ważne wszystkie mają w sobie jakąś wartość dodaną. Zresztą zobaczcie sami.

Karta Pre-Paid - to idealny prezent na przykład dla nastolatka. Dzięki niemu będzie miał on możliwość poznania zasad funkcjonowania karty płatniczej. Co ważne, będzie mógł to zrobić bez większego ryzyka, ponieważ Pre-paidy działają jak telefony na kartę - aby móc nimi płacić trzeba je najpierw doładować. Istotne jest jeszcze, że w każdej chwili można sprawdzić listę przeprowadzonych transakcji, co może być pomocne w ustaleniu gdzie nasza pociecha robiła zakupy. Plastiki tego typu są dostępne w między innymi w Banku Millennium oraz ING Banku Śląskim.

Karta kredytowa IMPRESJA - plastik przygotowany specjalnie z myślą o kobietach, który umożliwia uzyskanie zniżek i rabatów w różnych sklepach i punktach usługowych. Dzięki dostępowi do programu rabatowego Buy&Smile klientki mogą uzyskać zniżki sięgające nawet 55 procent ceny wyjściowej danego towaru. Wśród partnerów handlowych powiązanych z Kartą Impresja są między innymi APART, MaxMara, ZARA, Bershka, Sephora - czyli miejsca, w których płeć piękna z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Karta kredytowa ALFA - męski odpowiednik opisanej powyżej Karty Impresja, z tym że ten jest dedykowany męskiej części społeczeństwa. On także umożliwia uzyskanie różnych zniżek i rabatów - te jednak są dostępne w zupełnie innych sklepach. Przykładowymi partnerami są tu bowiem Leroy Merlin, GO Sport, Empik czy InterCars, czyli miejsca gdzie każdy facet z przyjemnością zrobi zakupy. W ramach uzupełnienia dodam, że obydwie karty wydawane są przez Bank Millennium.

SMART Konto - całkowicie darmowy rachunek osobisty oferowany przez Bank Smart, do którego dołączana jest bezpłatna karta płatnicza. Bank nie pobiera także opłat za wykonywanie przelewów krajowych czy wypłaty pieniędzy z bankomatu. Warte uwagi jest jeszcze to, że do SMART Konta można otworzyć konto oszczędnościowe, które do kwoty 50 tys. złotych jest oprocentowane na 2,8 proc. w skali roku. Ale uwaga - SMART Konto to rachunek typowo internetowy, czyli do jego obsługi potrzebny jest komputer lub inne urządzenie mobilne.

Lokata HAPPY - czyli depozyt od Idea Banku skierowany do szczęśliwych posiadaczy nadwyżek finansowych w wysokości do 10 tys. złotych. Jego oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku sprawia, że jest to jeden z najlepszych kwartalnych produktów służących do pomnażania naszych oszczędności. Jego wadą jest to, że można go założyć tylko jeden raz, co sprawia iż jest on adresowany wyłączenie do nowych klientów tej instytucji.

Zestawienie zamyka Darmowa Pożyczka dostępna w Getin Banku, która zaskakuje przede wszystkim tym, że jest całkowicie darmowa. Tak moi drodzy Getin Bank dla osób, które nigdy nie miały z nim nic wspólnego (żadnej lokaty czy konta) przygotował kredyt gotówkowy na kwotę do 2 tys. złotych z rocznym okresem spłaty, za którego udzielenie nie pobiera żadnych prowizji oraz nie nalicza odsetek. Jednym słowem jest on zupełnie za FREE :)

I to już wszystkie prezenty finansowe jakie dla Was przygotowałem. Musicie przyznać, że każdy z nich naprawdę jest warty uwagi: darmowe konto, karty z rabatami, wysoko oprocentowana lokata czy bezpłatna pożyczka robią wrażenie, prawda?

Przejdźmy teraz do bardziej przyjemnej części tego wpisu, a mianowicie życzeń :)

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i ogromnej pogody ducha. Niech ta Gwiazdka będzie dla Was czasem radości, miłości oraz okresem spędzonym w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Ponadto, w związku z tym, że kolejny wpis planuję zamieścić dopiero w styczniu 2016 roku życzę Wam także niezwykle udanego Sylwestra i spełnienia wszelkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.

Trzymajcie się ciepło, Jacek

1 komentarz:

  1. Serdecznie zapraszamy po profesjonalną wiedzę z dziedziny finansów, dzięki której podniosą Państwo swoją stopę życiową:

    Pozdrawiam, Bartłomiej z Confrontera, http://confronter.pl

    OdpowiedzUsuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates