Ads 468x60px

.

04 września 2015

Szkolne lokowanie - ranking lokat wrzesień 2015


No i stało się - pierwszy września przywitał nas szybciej niż byśmy się tego spodziewali. Nie wiem, czy Wy też, ale ja zawsze miałem wrażenie, że wakacje jakoś prędko się kończą. Ale nie mówmy o tym co było tylko o tym co będzie, a dokładniej o tym gdzie w nowym roku szkolnym najlepiej ulokować swoje pieniądze. Zapraszam Was do najnowszego rankingu lokat bankowych.

W minioną środę poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych. Na (nie)szczęście oszczędzających zostały one utrzymane na dotychczasowym poziomie. Mówiąc kolokwialnie nic się nie zmieniło. Niestety takie postanowienie naszego banku centralnego sprawia, że na atrakcyjnie oprocentowane depozyty nie ma co liczyć. Co więcej, prędzej zaobserwujemy pogorszenie warunków danych ofert aniżeli ich poprawę. Ostatnio oprocentowanie swoich lokat obniżył chociażby Alior Bank czy eurobank.

Do rzeczy

Dzisiejszy ranking lokat postanowiłem przygotować dla osób, którym zależy na ulokowaniu 10 tys. złotych na depozytach dostępnych dla każdego, których okres zapadalności nie przekracza 1 roku (o tym dlaczego taki okres jest dla mnie ważny pisałem TUTAJ). Oznacza to, że w moim rankingu nie zostały ujęte produkty wymagające zakupu konta osobistego albo takie, które można założyć tylko jeden raz. Mówiąc ogólnie, przygotowałem dla Was zestawienie lokat bez gwiazdek.

Najlepsze lokaty bez gwiazdek na 10 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
FM Bank PBP
Smart Lokata wariant promocyjny
2,85%
2 m-ce / 4 m-ce
Plus Bank
Lokata internetowa
2,65%
6 m-cy
Getin Online
Lokata na Szczycie
2,65%
12 m-cy
Idea Bank
Lokata STABILNA
od 2,00% do 2,65%
od 2 do 12 m-cy
Idea Bank
Lokata NR 1
od  2,45% do 2,55%
od 4 do 8 m-cy
BIZ Bank
Lokata WIBOR
WIBOR 3m + 0,8% (2,52%)
12 m-cy
Plus Bank
Lokata internetowa
2,50%
12 m-cy
FM Bank PBP
Smart Lokata
2,50%
od 3 do 12 m-cy


Oprocentowanie najlepszych lokat bez gwiazdek nie przekracza poziomu 3 proc. w skali roku. Jest to dość niewiele zważywszy na fakt, że każdemu z nas przecież zależy na jak największym zarobku. No, ale taki mamy klimat ;)

Powiem Wam jeszcze, że bardzo trudno jest się przebić przez te wszystkie lokaty i wyłuskać z nich tylko te, które nie wymagają od klienta spełnienia żadnych warunków. No ale mam nadzieję, że te które znalazłem spełnią Wasze oczekiwania „zarobkowe” - w końcu co jak co, ale każdemu z nas przecież tylko na tym zależy.

Niskie oprocentowanie lokat bez gwiazdek nie oznacza, że na rynku nie ma wyżej oprocentowanych depozytów. Do tych najbardziej znanych zaliczamy:

Najlepsze lokaty promocyjne na 10 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
eurobank
Lokata na Dobry Start
4,00%
3 m-ce
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce


Niestety trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie wymienione lokaty są adresowane wyłącznie do nowych klientów wspomnianych banków lub wymagają założenia konta osobistego.

Niskie stopy procentowe obowiązujące obecnie w Polsce sprawiają, że oprocentowanie produktów depozytowych pozostawia wiele do życzenia. Niestety wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie (pewnie nawet przez rok albo i dłużej) nie ma co liczyć na podwyżki tego parametru. Może to pora na poszukiwanie bardziej atrakcyjnych metod pomnażania naszych pieniędzy.

Ja właśnie zastanawiam się czy aby do mojego portfela funduszy nie dorzucić akcji kilku spółek. Ale to temat na kolejny wpis :)

Pozdrawiam Was serdecznie,
Jacek

2 komentarze:

  1. ja raczej wole korzystać z tych z kontami żeby trochę więcej zarobić

    OdpowiedzUsuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates