Ads 468x60px

.

17 września 2015

Lwia promocja za 100 złotych

W ostatnim wpisie pokazywałem Wam jak moim zdaniem powinien wyglądać idealny rachunek bankowy. Szczegółowo opisałem parametry, które są dla mnie istotne i dla których warto zmienić swoje stare konto na produkt innego banku. Aby Wam nieco ułatwić poszukiwania nowego ROR-u dziś zapraszam do oceny Konta z Lwem direct oferowanego przez ING Bank Śląski.

Konto z Lwem direct jak sama nazwa wskazuje to rachunek o charakterze czysto internetowym. Oczywiście można go co prawda obsługiwać przy wykorzystaniu zwykłych kanałów dostępu, ale wtedy trzeba się liczyć z koniecznością ponoszenia różnych opłat. Do tych podstawowych zaliczamy między innymi: wpłaty i wypłaty gotówkowe przeprowadzane w oddziale (9 zł) a także przelewy wewnętrzne i zewnętrzne zlecane w placówce (również 9 zł).

Poza powyższymi „niedogodnościami” (opłatami) Konto z Lwem direct to bardzo udany produkt. Jest on otwierany i prowadzony bezpłatnie, umożliwia bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce a do tego oferuje darmowe przelewy zlecane przez Internet.

Do tego dochodzi brak opłaty za używanie karty debetowej wydanej do konta. Uzyskanie tego ostatniego ułatwienia wymaga jednak dokonania przez klienta transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł. Jeśli nie spełnimy tego wymagania ING obciąży nas kwotą w wysokości 7 złotych.

Do zgarnięcia 100 złotych

Taką kwotę uzyskają wszyscy klienci, którzy do 30 września br. prześlą wniosek o otwarcie Konta z Lwem direct, a do 31 października zawrą już umowę o prowadzenie tego rachunku.

Ponadto konieczne jest zarejestrowanie się w promocji: „100 zł za otwarcie konta”. Na szczęście na przeprowadzenie tej operacji klient ma czas do 29 lutego 2016 roku. Do tego dnia (29 luty 2016r.) do zadań klienta należy jeszcze dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 1000 złotych. Taką operację można przeprowadzić przy użyciu zwykłej karty debetowej wydanej do rachunku lub kodów BLIK dostępnych w aplikacji mobilnej ING BankMobile.

Istotną kwestią jest także to, że z powyższej promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które w dniach od 1 stycznia 2014 do 31 sierpnia 2015r. nie były posiadaczami lub współposiadaczami jakiegokolwiek „Konta z Lwem” prowadzonego przez ING Bank Śląski.

Podsumowanie

ING to jeden z największych banków działających w Polsce. Dziwi więc trochę fakt, że taka instytucja posiada w swojej ofercie naprawdę udane konto osobiste. Nie żebym miał coś przeciwko temu, ale czuję się mile zaskoczony.

Należy jednak pamiętać, że Konto z Lwem direct to typowy rachunek internetowy. W związku z powyższym na pewno nie jest on adresowany do wszystkich klientów tejże instytucji.

A Wy jakie konta posiadacie: „normalne” czy może bardziej „on-linowe”? Zapraszam do komentowania. 

Jacek

1 komentarz:

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates