Ads 468x60px

.

23 lipca 2015

Wakacyjny ranking lokat - lipiec 2015


Pierwsza połowa wakacji nieuchronnie zbliża się do zakończenia. Mam nadzieję, że znaczna część z Was ma już za sobą swój wymarzony urlop i z pełną werwą wykonuje swoje zawodowe obowiązki. Mam też nadzieję, że przebyte eskapady nie nadwyrężyły za bardzo Waszych budżetów domowych i nadal dysponujecie pewnymi nadwyżkami finansowymi. Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z krótkim zestawieniem najlepszych lokat.

Choć okres wakacji nie sprzyja oszczędzaniu, to jednak postanowiłem przygotować dla Was ranking, w którym pokazuję najwyżej oprocentowane depozyty. Główny parametr jaki wziąłem pod uwagę to kwota 5 tys. złotych, którą chcę ulokować na nie dłużej niż 12 miesięcy. Ot tak, bo nie lubię zamrażać swoich pieniędzy :)


Najlepsze lokaty bankowe:

Najlepsze lokaty na 5 tys. złotych, okres oszczędzania do 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Wymagane konto
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
tak
Toyota Bank
Lokata 4%
4,00%
6 m-cy
tak
eurobank
Lokata Procentująca
4,00%
3 m-ce
tak
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
nie
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
tak
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce
tak
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
3 m-ce
nie
Getin Online
Lokata na Start
3,50%
2 m-ce
nie
Getin Noble Bank
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
2 m-ce
nie
Getin Online
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak


Oprocentowanie najlepszych depozytów wynosi obecnie od 3,50 do nawet 5 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że w większości przypadków aby móc uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczne jest założenie konta osobistego w banku oferującym dany depozyt. Jeśli nam to nie przeszkadza to szczególnie dobrą propozycją jest dwumiesięczna db Lok@ta od Deutsche Bank (5 proc. w skali roku), półroczna Lokata 4% od Toyota Bank (4 proc. w skali roku), kwartalne depozyty od eurobanku i mBanku, a także dwumiesięczna Lokata Start od Meritum Bank (wszystkie oprocentowane na 4 proc. w skali roku).

Na tle powyższych depozytów szczególnie dobrze wygląda Lokata HAPPY dostępna w Idea Banku. Jest to trzymiesięczny produkt z oprocentowaniem równym 4 proc. w skali roku, do którego założenia nie jest wymagany zakup żadnego konta, czy innego instrumentu finansowego. Co ważne, z oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci Idea Banku. Na pochwałę zasługuje jeszcze sam proces zakładania tej lokaty (wiem, bo sam przez niego przeszedłem), który w mojej subiektywnej ocenie jest jednym z najprostszych na rynku.

Jeśli chcecie samodzielnie sprawdzić jak można założyć Lokatę HAPPY wystarczy kliknąć TUTAJ.

Stawkę najlepszych lokat zamykają oferty FM Banku oraz podmiotów z Grupy Getin. Wszystkie one są oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku, przy czym Lokata na Start z Getin Online i Smart Lokata na powitanie od FM Banku nie wymaga zakładania przez klienta rachunku osobistego.

I to by było na tyle :) Dzisiejszy wpis nie jest może długi ale mam nadzieję, że będzie dla Was wystarczająco wartościowy.

Miłego dnia i wysokich zysków życzę :)
Jacek

6 komentarzy:

 1. oooo lokatę na 5 % to na pewno założę.Dzięki za informację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj tylko, że razem z nią konieczne jest założenie konta :)

   Usuń
 2. Jestem ciekawa, jak długo ten wakacyjny nastrój będzie się udzielał bankowcom. ;) Oferta Idea Banku jest niezwykle kusząca, chyba się nad nią zastanowię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też ta oferta bardzo się podobała (brak konieczności zakładania konta). Pamiętaj, aby przy zakładaniu lokaty zrobić przelew wyłącznie ze swojego konta. Dane wpisane we wniosku muszą być tożsame z tymi, które widnieją na Twoim ROR.

   Usuń
 3. Powinieneś tu opisać które z tych kont są płatne i na jakich warunkach one działają, bo może być tak że ktoś założy konto żeby skorzystać z lokaty i tylko na tym straci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sugestie - może następnym razem tak zrobię :)

   Usuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates