Ads 468x60px

.

10 lutego 2015

Dla tych co nie lubią zamrażać – ranking kont oszczędnościowych luty 2015


W ubiegłym tygodniu pisałem o tym gdzie ulokować przysłowiową dychę (tekst dostępny TUTAJ). Dziś postanowiłem nieco uzupełnić temat oszczędzania - przygotowując zestawienie produktów, które nie wymagają czasowego zamrażania pieniędzy. Chodzi oczywiście o ranking dobrze wszystkim znanych kont oszczędnościowych. Zapraszam Was do najnowszego przeglądu tych instrumentów.

Aktualnie na rynku coraz trudniej jest znaleźć konta oszczędnościowe z naprawdę atrakcyjnym oprocentowaniem. Po części jest to wina Rady Polityki Pieniężnej, która to w ostatnich kilku latach aż 9-cio krotnie obniżyła stosowane przez siebie stopy procentowe. Efektem takiego działania jest drastyczna obniżka oprocentowania wszystkich produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki.

Niemniej jednak niektóre instytucje nadal udostępniają klientom założenie atrakcyjnego konta oszczędnościowego. Zobaczcie co udało mi się znaleźć.

  Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwoty 2 tys. zł,
okres oszczędzania 1 miesiąc
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Wymagany ROR
Getin Noble Bank
Konto Oszczędnościowe  
4,00 %
5,40 zł
tak
Getin Online
Konto Oszczędnościowe  
4,00 %
5,40 zł
tak
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
4,00 %
5,40 zł
tak
Bank Smart
Konto SMART Procent
3,50 %
4,73 zł
tak
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe 
3,30 %
4,45 zł
tak
BIZ Bank
Rachunek Oszczędnościowy BIZ
3,00 %
4,05 zł
nie
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe
3,00 %
4,05 zł
nie
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta dla nowych środków
3,00 %
4,05 zł
nie
Bank BGŻ
Konto z zyskiem
3,00 %
4,05 zł
tak
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
3,00 %
4,05 zł
tak
BNP Paribas
Konto Dobrze Oszczędnościowe
3,00 %
4,05 zł
tak


Na wstępie od razu zacznę od złej informacji, czyli od usunięcia z pierwszej piątki najlepszych kont oszczędnościowych produktu bossabanku. Jeszcze przed miesiącem instrument ten do kwoty 50 tys. złotych był oprocentowany na 3,5 proc. w skali roku, podczas gdy obecnie jest to już zaledwie 2,25 proc. NIEŁADNIE!!!

Najlepsze konta oszczędnościowe można obecnie znaleźć w podmiotach grupy Getin (GetinOnline i Getin Noble Bank) oraz w Orange Finanse. Wszystkie są oprocentowane na 4 proc. w skali roku a maksymalna kwota jaką można na nich ulokować to 10 tys. złotych. Co istotne, aby cieszyć się tak atrakcyjnymi warunkami konieczne jest otwarcie ROR w tych instytucjach.

Drugie miejsce na podium padło łupem Banku SMART i jego Konta SMART Procent. Rachunek ten co prawda wymaga od klienta posiadania ROR, ale pozwala „zarabiać” nawet do 3,5 proc. w skali roku. Zachęcająco wygląda też kwota podlegająca tak wysokiemu oprocentowaniu, która w tym przypadku wynosi aż 50 tys. złotych.

Trzecie miejsce w rankingu na najlepsze konto oszczędnościowe zajęła propozycja Banku Millennium. Rachunek jest oprocentowany na 3,30 proc., z tymże wymaga od klienta otwarcia ROR. Co ważne podmiot ten pozwala ulokować na swoim „koncie” wyłącznie nowe środki w kwocie do 30 tys. złotych.

Na dalszych lokatach uplasowały się rachunki oszczędnościowe oferowane przez BIZ Bank, ING Bank Śląski, BGŻOptima, BGŻ, BNP Paribas oraz Meritum Bank. Wszystkie wymienione instrumenty są oprocentowane na 3 proc. w skali roku. Co istotne pierwsze cztery nie wymagają od klientów zakładania kont osobistych. W BNP Paribas i Meritum taki obowiązek już jednak występuje.

Zachęcająco wygląda także maksymalna kwota, jaką można ulokować na wszystkich wymienionych rachunkach. W BIZ Banku, BGŻ i Meritum nie ma ograniczenia co do kwoty wpłaty, w BGŻOptima i ING wynosi ona 100 tys. złotych, a w BNP Paribas 50 tys. złotych. Tak, więc z powyższych ofert mogą także skorzystać osoby ze znacznie grubszym portfelem.

Konta oszczędnościowe to doskonałe narzędzie wspomagające zarządzanie codziennymi finansami. Rachunki te łączą w sobie możliwość osiągania względnie atrakcyjnego zarobku z pełnym dostępem do naszych pieniędzy – możemy je wypłacać kiedy chcemy. Ponadto dla wielu z nas jest to jedyny produkt finansowy, na którym gromadzimy swoje oszczędności. Chyba, że korzystacie także z innych rozwiązań? Będę wdzięczny za komentarze… 

Dodatkowo 

W ramach uzupełnienia jeszcze dodam, że na rynku jest jeszcze jeden wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy, którego zabrakło w powyższej tabeli. Jest to Konto Zyskowne dostępne w Idea Banku. Oferuje oprocentowanie 4 proc. w skali roku do kwoty 10 tys. złotych. Tak, jak wspomniał Maciek w komentarzu, aby uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczne jest regularne zasilanie Konta Idealnego (ROR) posiadanego w tej instytucji oraz dokonywanie transakcji kartą na kwotę min. 100 złotych.

Pozdrawiam Jacek

2 komentarze:

 1. W BGŻ trzeba otworzyć zwykły ROR, by móc otworzyć Konto z zyskiem. Tak stanowi "nota prawna" na stronie banku.
  4% przy saldzie do 10 tys. zł można jeszcze zarobić w Idea Banku (Konto Zyskowne, warunek: wpływy 1 tys. zł/mc i wydatki kartą 100 zł/mc)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi. Niestety nie zawsze da się wszystko znaleźć. Pozdrawiam Jacek

   Usuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates