Ads 468x60px

.

10 grudnia 2014

Meritum bankowości, czyli ile jest warte Proste Konto Osobiste od Meritum Banku


Ostatnio pisałem o koncie bankowym przeznaczonym dla tzw. „bystrzaków” ;) Tak, wiem, brzmi to co najmniej dziwnie, ale nic nie poradzę, że nazwa tego rachunku to SMART Konto (dokładny opis dostępny TUTAJ). W dzisiejszym wpisie chciałbym zbadać kolejny instrument wykorzystywany przez nas do otrzymywania wynagrodzenia. Tym razem mam na myśli ROR oferowany przez Meritum Bank czyli Proste Konto Osobiste.

Proste Konto Osobiste uczestniczyło ostatnio w promocji, w której można było zgarnąć bonus w wysokości 60 złotych. Choć program ten już dawno się zakończył, to jednak rachunek ten nadal jest warty uwagi. Sprawdźmy dlaczego?

Konto dostępne w Meritum Banku jest oferowane całkowicie za darmo. Instytucja ta nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie ROR i to nawet, gdy nie wpływają na niego żadne środki. Ponadto bank udostępnia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także odstępuje od naliczania opłat za wydanie i użytkowanie karty debetowej. Do tego dorzuca darmowe przelewy krajowe wykonywane przez Internet.

Czyżby konto idealne?

Przyznam się szczerze, że to kolejny rachunek bankowy, w którym nie mam się do czego przyczepić. Co prawda Meritum pobiera prowizje za przelewy natychmiastowe (10 zł zlecane przez telefon; 5 zł przez Internet), czy też te „zwykłe” ale wykonywane w oddziale (5 zł) lub serwisie telefonicznym (2,5 zł), ale nic więcej. No może poza (ale to już wyszukane na siłę) naliczanie 5 złotowej opłaty za zdefiniowanie, odwołanie lub modyfikację polecenia zapłaty oraz pobieranie 1 złotego za realizację tej usługi.

Zachęta…

Co ciekawe Meritum Bank w celu przyciągnięcia nowych klientów i jednoczesnego utrzymania starych posiada w swojej ofercie bardzo udane produkty depozytowe. I tak dla pierwszej wymienionej grupy odbiorców przygotował on wysoko oprocentowaną Lokatę Start (dwumiesięczny depozyt z oprocentowaniem 5 procent w skali roku, na którym można ulokować maksymalnie 10 tys. zł). Natomiast dla wszystkich innych (starych) klientów jest dostępne konto oszczędnościowe oprocentowane na 3 proc. w skali roku oraz szereg innych atrakcyjnych rozwiązań (lokaty, fundusze).

Trzeba przyznać, że Proste Konto Osobiste to naprawdę dobry produkt finansowy. Z pełną odpowiedzialnością mogę zaliczyć go do grona instrumentów, z których można korzystać bez żadnych obaw. Jako potwierdzenie moich słów mogę powiedzieć, że jestem aktywnym klientem Meritum Banku od ponad dwóch lat i nigdy nie miałem żadnych problemów z tą instytucją.

Jeśli chcecie poznać wady i zalety innych produktów finansowych podajcie mi tylko ich nazwę i bank, w którym są one dostępne – a na pewno zostaną one przeze mnie dokładnie przeanalizowane.

Pozdrawiam Jacek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates