Ads 468x60px

.

07 listopada 2014

Ranking lokat bankowych bez konta


Posiadacze oszczędności od zawsze stają przed tym samym dylematem, czyli jak i gdzie ulokować swoje pieniądze aby przyniosły one zadowalającą stopę zwrotu. Jednym z rozwiązań jest wpłacenie środków na zwykły depozyt bankowy. Tylko jak znaleźć najlepszy taki produkt? Zapraszam do najnowszego rankingu lokat bankowych dla każdego, czyli takich w których nie trzeba posiadać konta ani żadnego innego produktu finansowego.

W celu dobrego zbadania problemu analizie poddałem depozyty w kwocie 10 tys. złotych zakładane na jeden, trzy, sześć i dwanaście miesięcy. A oto co wyszło z takiego porównania:

Lokaty jednomiesięczne

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 1 m-c
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Uwagi
BIZ Bank
Smart Lokata na Powitanie
4,30%
29,03 zł
Dla nowych klientów
SK Bank
Lokata standardowa
2,70%
18,23 zł
-
BNP Paribas
Prosta Lokata
2,50%
16,88 zł
Dla nowych środków
BIZ Bank
Smart Lokata
2,50%
16,88 zł
-
Meritum Bank
Lokata standardowa dla klientów indywidualnych
2,50%
16,88 zł
-
Meritum Bank
Meritum Zysku w internecie
2,50%
16,88 zł
-


Najlepszą ofertę wśród lokat jednomiesięcznych posiada obecnie BIZ Bank (dawny FM Bank). Oprocentowanie dostępnej w nim Smart Lokaty dla nowych klientów wynosi 4,3 proc. w skali roku. Co ciekawe dla obecnych klientów tej instytucji wysokość tego parametru wynosi 2,5 proc.

W pierwszej trójce miesięcznych depozytów znalazły się jeszcze SK Bank, BNP Paribas oraz Meritum Bank. Niestety oferowane przez te instytucje produkty pozwalają uzyskać odsetki na poziomie 2,5 – 2,7 proc.

Lokaty trzymiesięczne

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 3 m-ce
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Uwagi
Idea Bank
Lokata HAPPY
5,00%
101,25 zł
Dla nowych klientów
BIZ Bank
Smart Lokata na Powitanie
4,10%
83,02 zł
Dla nowych klientów
BIZ Bank
Smart Lokata
3,50%
70,88 zł
-
Idea Bank
Lokata dla profesjonalistów
3,30%
66,83 zł
Możliwa podwyżka oprocentowania do 3,8 proc.


Najwyżej oprocentowane depozyty kwartalne to Lokata Happy z Idea Banku oraz Smart Lokata na Powitanie BIZ Banku. Pierwszy z nich oferuje odsetki na poziomie 5 proc. w skali roku, drugi z kolei 4,10 proc. Niestety obydwie te propozycje są adresowane wyłącznie do nowych klientów wspomnianych instytucji.

Ciekawą propozycją jest także Lokata dla profesjonalistów dostępna w Idea Banku. Wyjściowe oprocentowanie tego instrumentu wynosi 3,30 proc., ale może ono zostać podwyższone nawet do 3,8 proc., gdy klient przedstawi w tym banku dokument poświadczający wykonywanie przez niego zawodu: adwokata, farmaceuty, architekta, biegłego rewidenta, diagnosty laboratoryjnego, doradcy podatkowego, inżyniera budownictwa, komornika, zawodowego kuratora sądowego, lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii, notariusza, pielęgniarki, położnej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, urbanisty, rzeczoznawcy majątkowego, zarządcy nieruchomości. Pismo takie należy przedstawić w Idea Banku w terminie 14 dni od dnia opłacenia lokaty.

Lokaty sześciomiesięczne

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 6 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Uwagi
SK Bank
eLokata24
3,65%
147,83 zł
Min. kwota lokaty to 3 tys. zł
SK Bank
Lokata standardowa
3,40%
137,70 zł
-
BIZ Bank
Smart Lokata
3,40%
137,70 zł
-
BOŚ Bank
EKO Lokata Zielona
3,20%
129,60 zł
-
GetinOnline
Lokata jak Marzenie
3,20%
129,60 zł
-


Wśród lokat półrocznych najlepsze warunki oszczędnościowe proponuje SK Bank, BIZ Bank, BOŚ oraz Getin. Oprocentowanie oferowanych przez te instytucje depozytów zawiera się w przedziale od 3,2 do 3,65 proc.

Dużą zaletą wszystkich wymienionych produktów jest to, że są one oferowane bez żadnych ukrytych haczyków. Wyjątkiem jest znajdująca się na pierwszym miejscu eLokata24, w przypadku której minimalna kwota wpłaty wynosi 3 tys. złotych.

Lokaty roczne

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Uwagi
SK Bank
Lokata Rentierska
4,20%
340,20 zł
Min. kwota lokaty to 8 tys. zł
SK Bank
Lokata standardowa
4,00%
324,00 zł
-
GetinOnline
Lokata Wznosząca
3,30%
267,30 zł
Lokata progresywna


Podobnie jak to ma miejsce w lokatach sześciomiesięcznych, tak i w rocznych depozytach najlepsze produkty oferuje SK Bank. Dostępna w tej instytucji Lokata standardowa oraz Lokata Rentierska są oprocentowane powyżej 4 proc. w skali roku, co jest wartością bardzo wysoką jak na obecne warunki rynkowe.

Na zakończenie warto wspomnieć, że lokaty to jedne z najbezpieczniejszych instrumentów służących do pomnażania naszych oszczędności. Więcej informacji na temat funkcjonowania depozytów oraz na co należy zwracać uwagę wybierając taki produkt znajdziesz w krótkim poradniku dostępnym TUTAJ.

Pozdrawiam i dużych oszczędności życzę

Jacek

PS.
Jeśli uważasz, że publikowane przeze mnie wpisy są dla Ciebie atrakcyjne bardzo proszę o „polubienie” mojej strony na FB – wtedy na pewno nie przeoczysz żadnej istotnej informacji z rynku finansowego. Z góry dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates