Ads 468x60px

.

05 listopada 2014

GSM Bank - czym Orange Finanse pokona konkurencję?


Witajcie, dziś przyszedł czas na zakończenie krótkiego cyklu poświęconego tzw. gsm bankom, w którym to przedstawiałem konta osobiste oferowane przez podmioty powstałe z połączenia banków i operatorów sieci komórkowych. Poniżej chciałbym opisać wady i zalety ostatniej takiej instytucji, a mianowicie Orange Finanse i jego Konta Osobistego. Zapraszam do lektury.

Orange Finanse to najmłodsze „dziecko” powstałe przy współpracy operatora komórkowego i instytucji finansowej. Jak sama nazwa wskazuje dostawcą usług telekomunikacyjnych jest Orange, zaś za kwestie bankowe odpowiada mBank. Sprawdźmy co ma do zaoferowania ta „mieszanka”.

Konto Osobiste dostępne w ofercie Orange Finanse jest prowadzone za darmo. Do tego klient korzystający z tego produktu nie płaci za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, wypłatę pieniędzy z bankomatów w Polsce oraz za wykonywanie przelewów krajowych.

Jedynym obciążeniem, które może nieco zaskakiwać klienta jest opłata za korzystanie z bankomatów (wg Orange Finanse to nie to samo co wspomniana wyżej wypłata gotówki z tych maszyn).

Co ciekawe nie jest ona pobierana w przypadku, gdy klient w danym miesiącu kalendarzowym nie dokonał żadnej wypłaty z bankomatu krajowego. Jeśli jednak zdarzyło mu się „nieumyślnie” ;) przeprowadzić taką operację to musi się liczyć z miesięcznym obciążeniem w kwocie 5 złotych.

Orange Finanse poszedł jednak na rękę klientowi i jest w stanie zrezygnować z pobierania tej opłaty, gdy użytkownik karty wykona przy jej użyciu przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Trochę dziwne to rozwiązanie, ale niech będzie.

W poszukiwaniu opłat

Poza wspomnianym powyżej obciążeniem za korzystanie z bankomatów (którego na szczęście można uniknąć) Orange Finanse pobiera opłaty za sprawdzenie salda w bankomacie – 5 złotych, zmianę PIN-u – 2 złote, a także za pakiet 30 powiadomień SMS-owych odnoszących się do operacji wykonywanych na rachunku – także 5 złotych. W przypadku przekroczenia tego limitu każdy kolejny SMS kosztuje 35 groszy.

Dodatkowe korzyści

Osoby, które założą Konto Osobiste w Orange Finanse mogą także skorzystać z kilku atrakcyjnych dodatków. Do produktów szczególnie wartych uwagi z pewnością można zaliczyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem równym 4 proc. w skali roku obowiązującym przez okres 6 miesięcy licząc od dnia otwarcia rachunku. Co ważne maksymalna kwota podlegająca tak wysokiemu oprocentowaniu wynosi 25 tys. złotych.

Ponadto dla abonentów korzystających z usług sieci Orange i opłacających swoje faktury z Konta Osobistego dostępny jest 5 proc. moneyback za płatności zbliżeniowe wykonywane przy użyciu swojego telefonu. Maksymalna kwota możliwego zwrotu wynosi 100 złotych w skali miesiąca, a promocja obowiązuje przez pełne pół roku.

W ramach uzupełnienia warto jeszcze dodać, że posiadacze Konta Osobistego mogą aktywnie korzystać ze zniżek w ramach programu rabatowego zwanego Strefą Korzyści. Maksymalna kwota zwrotu możliwa do uzyskania przez klienta nie może przekroczyć kwoty 760 złotych.

Na zakończenie jeszcze dodam, że Konto Osobiste oferowane przez Orange Finanse można założyć w salonach sieci Orange, przez Internet, telefon a nawet przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej.

Podsumowanie

Praktycznie każdy z opisanych przeze mnie gsm banków (PlusBank, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse) oferuje konta osobiste o zbliżonych atrybutach. Co ważne w każdej z tych instytucji nie są pobierane żadne opłaty za prowadzenie takich rachunków. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku PlusBanku i Orange Finanse aby cieszyć się całkowicie darmowymi rachunkami należy wykonać kilka transakcji przy użyciu kart debetowych. Tylko T-Mobile Usługi Bankowe oferuje konto za zero bez żadnych gwiazdek.

Pozdrawiam Jacek

2 komentarze:

  1. Miałem konto T-mobile i przeniosłem się do Orange. wkurzała mnie słaba appka mobilna na którą nie mogłem się zalogować. W orange finanse mam wszystko za darmo :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Orange finanse dobrze prosperują jak na dzień dzisiejszy. Tylko czy wzbudzają zaufanie społeczne? Dobrze bo oferują płatność blikiem cashbill.pl/blog/platnosci-mobilne/platnosci-blik-jak-dzialaja-i-co-to-jest

    OdpowiedzUsuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates