Ads 468x60px

.

16 listopada 2014

Bez ROR nie odłożysz - ranking kont oszczędnościowych listopad 2014


To, że na świecie nie ma nic za darmo wiedzą na pewno wszyscy. Podobna dewiza funkcjonuje niestety na rynku produktów bankowych. Banki co prawda są w stanie zaoferować klientom atrakcyjne rozwiązania finansowe ale pod warunkiem, że Ci kupią jeszcze coś extra. Taka sytuacja występuje chociażby w kontach oszczędnościowych, które dopiero w połączeniu w ROR-em oferują naprawdę wysokie odsetki.

Konta oszczędnościowe są dostępne niemal w każdym banku. Co więcej, wiele osób wykorzystuje je do efektywnego gromadzenia pieniędzy. W sumie nic w tym dziwnego, gdyż rozwiązania te nie tylko zapewniają klientom stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale także są bardzo bezpieczne – środki na nich ulokowane podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do równowartości kwoty 100 tys. euro).

Ale przejdźmy do rzeczy i sprawdźmy, w którym banku znajdziemy najlepsze konto oszczędnościowe:

  Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwoty 2 tys. zł,
okres oszczędzania 1 miesiąc
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Wymagany ROR
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
4,00 %
5,40 zł
tak
Bank Smart
Konto SMART Procent
4,00 %
5,40 zł
tak
bossabank
Konto Oszczędnościowe Ekoprofit
3,50 %
4,73 zł
tak
Getin Online
Konto Oszczędnościowe  
3,50 %
4,73 zł
tak
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta dla nowych środków
3,50 %
4,73 zł
nie


Najlepsze konto oszczędnościowe można znaleźć obecnie w Orange Finanse oraz Banku Smart. Obydwa produkty są oprocentowane na 4 proc. w skali roku i wymagają od klienta założenia rachunku osobistego.

Orange Finanse to hybryda finansowa, która powstała dzięki współpracy operatora sieci komórkowej Orange oraz mBanku. Podmiot ten umożliwia ulokowanie klientom na koncie oszczędnościowym kwoty 10 tys. złotych na okres 3 miesięcy. Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie wniosku o otwarcie konta oszczędnościowego w ciągu 30 dni od daty otwarcia ROR. W przypadku gdy kwota oszczędności klienta przekroczy wspomniane 10 tys. zł, oprocentowanie konta zostanie stosownie obniżone (np. do sumy 50 tys. zł - wyniesie ono 1,2 proc.).

Z kolei Bank SMART umożliwia klientom ulokowanie na swoim koncie oszczędnościowym nawet 50 tys. złotych. W przypadku przekroczenia tej sumy oprocentowanie rachunku spada do 3 proc.

Trzecie miejsce na podium (w zasadzie to drugie) zajęły ex aequo: bossabank, GetinOnline oraz BGŻOptima. Wszystkie wymienione podmioty oferują konta oszczędnościowe z oprocentowaniem równym 3,5 proc. w skali roku.

Bossabank promocyjną stawką oprocentowania obejmuje środki w wysokości do 50 tys. złotych. Co ciekawe z tak atrakcyjnych warunków mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi posiadacze kont osobistych w tej instytucji.

GetinOnline na koncie oszczędnościowym pozwala ulokować nawet 100 tys. złotych i to przez okres ponad 3 miesięcy, gdyż stawka ta obowiązuje od dnia założenia rachunku do końca miesiąca, w którym ta czynność nastąpiła plus jeszcze przez kolejne trzy miesiące. Warunkiem uzyskania atrakcyjnego oprocentowania jest jednak posiadanie ROR-u w tej instytucji i nie posiadanie konta oszczędnościowego w GetinOnline po dniu 1 stycznia 2014 roku.

BGŻOptima z kolei nastawił się na nowych klientów, a dokładniej na pozyskanie z rynku nowych środków. Jego konto oszczędnościowe można zasilić kwotą w wysokości nawet 1 mln złotych, co czyni z niego „rekordzistę” w poziomie tego parametru. Trzeba jednak się spieszyć, gdyż zgodnie z zapisami widniejącymi na stronie tego banku powyższa promocja obowiązuje do 25 listopada tego roku.

Zmiany

Z listy najlepszych rachunków oszczędnościowych „wyleciał” Bank Millennium, który to przed miesiącem wszystkim posiadaczom Konta 360o oferował konto oszczędnościowe z oprocentowaniem równym 4 proc. Aktualnie poziom tej zmiennej wynosi już 3 proc.

Bez ROR nie zarobisz
W pierwszej piątce najlepszych kont oszczędnościowych aż cztery wymagają otwarcia bądź posiadania przez klienta także rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, że banki chcą maksymalnie „uproduktowić” klienta. Niestety konta osobiste na ogół wymagają aktywnego użytkowania (wpływy, przelewy, operacje kartą itd.). Dlatego zanim zdecydujecie się na którykolwiek z opisanych produktów warto dokładnie poznać jego „haczyki”.

Na zakończenie tylko dodam, że opisane przeze mnie warunki obowiązują na chwilę sporządzenia tego wpisu. Wszyscy dobrze wiemy, że banki bardzo „sprawnie” potrafią zmieniać parametry swoich produktów, a na to niestety nie mamy już wpływu.

Pozdrawiam Jacek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates