Ads 468x60px

.

21 października 2014

Karta na dotyk


Technologia na dobre zawitała w świecie finansów. Mamy już bankowość mobilną, płatności zbliżeniowe, przelewy przez Facebooka czy na numer telefonu. Teraz pomału przyszedł czas na biometrię, czyli zatwierdzanie operacji finansowych przy użyciu swoich linii papilarnych.

Rozwiązanie tego typu w najbliższym czasie planuje wprowadzić Getin Noble Bank w oferowanych przez siebie kartach płatniczych. Cała procedura dokonywania płatności ma wyglądać tak, że klient zamiast tradycyjnego zatwierdzania takiej operacji numerem PIN, będzie tylko przykładał swój palec do specjalnego pola na karcie po uprzednim zbliżeniu jej do terminala w sklepie.

Warto dodać, że linie papilarne są niepowtarzalne dla każdego z nas, co oczywiście sprawia, że rozwiązanie to będzie jednym z najbezpieczniejszych na rynku.

Mówiąc o rozpoznawaniu klienta za pomocą „dotyku” warto wiedzieć, że już dziś „palcowa” identyfikacja jest stosowana w wybranych oddziałach Getin Banku, w placówkach Getin Point, Banku BPH oraz w wybranych bankach spółdzielczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates