Ads 468x60px

.

28 października 2014

GSM Bank, czyli o tym jak Sync stał się T-Mobile


Konto w komórce, telefon w banku, a może połączenie tych dwóch pomysłów w jeden. Na rynku działają już podmioty świadczące usługi finansowe wraz z operatorami komórkowymi. Mowa tutaj o instytucjach, które powstały na skutek mariażu banków z dostawcami usług telekomunikacyjnych. Przykładem takiej hybrydy jest T-Mobile Usługi Bankowe, które to jest połączeniem sieci T-Mobile i Alior Banku.

Ostatnio pisałem o PlusBanku i oferowanym przez niego Koncie Plus (więcej znajdziesz TUTAJ). Dziś postanowiłem przyjrzeć się bliżej ofercie drugiego tzw. gsm banku, który to powstał na fundamentach dawnego Alior Sync’a. Przedmiotem mojej analizy będzie zatem nic innego, jak konto osobiste dostępne w T-Mobile Usługi Bankowe.

T-Mobile Konto - to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony całkowicie za darmo. Tak, tak moi drodzy za darmo. Co więcej, T-Mobile nie pobiera także opłat za kartę debetową, za wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów oraz za przelewy zlecane drogą elektroniczną. Ponadto bank ten umożliwia klientowi wykonanie 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Mówiąc wprost to jeden z bardzo wąskiej grupy rachunków, za którego prowadzenie klient nie jest obciążany żadnymi opłatami. Wiem, że brzmi to jak reklama, ale naprawdę nie mam się do czego przyczepić!!!

Dodatki

Poza opisanym powyżej darmowym prowadzeniem, T-Mobile Konto oferuje także:

-3 proc. oprocentowanie rachunku do kwoty 5 tys. złotych, gdy w miesiącu poprzedzającym został on zasilony kwotą pochodząca z odpowiedniego źródła. Bank zastrzega sobie, że wpływ na ROR ma pochodzić z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury. Ważne jest, że nadawcą przelewu musi być: nasz pracodawca, uczelnia - na której studiujemy lub ZUS.

Jeśli klient nie zapewni wpływu na konto, to oprocentowanie rachunku wyniesie 0,10 proc. Taka sama wartość oprocentowania dotyczy środków przekraczających kwotę 5 tys. złotych.

-zwrot 500 złotych za zakupy dokonane przy użyciu karty MasterCard NFC dla klientów, którzy są lub zostaną klientami T-Mobile i nie korzystali z promocji „500 zł za transfer”. Oferta polega na 5 proc. zwrocie wartości zrobionych zakupów, przy czym w danym miesiącu klient może „odzyskać” maksymalnie 50 złotych, a wciągu roku wspomniane wcześniej 500 zł.

Warunkiem otrzymania zwrotu jest zasilanie konta kwotą w wysokości minimum 1 tys. złotych.

-promocyjne bonusy podczas doładowywania telefonów w T-Mobile na kartę, Heyah, Mix oraz Heyah Mix wykonywanych z opisywanego ROR-u.

W poszukiwaniu „rys”

Choć tak, jak wspomniałem powyżej do T-Mobile Konta trudno się przyczepić to jednak, aby nie było że opisuję tylko same zalety tego produktu - poszukałem w nim pewnych wad:

Po pierwsze 15 złotych kosztuje wydanie karty debetowej w formie naklejki zbliżeniowej.

Po drugie tylko 3 wpłaty w miesiącu dokonywanie we wpłatomatach są darmowe. Od każdej kolejnej naliczana jest prowizja w wysokości 0,5 proc. min. 1 zł.

Po trzecie, jak to w bankach internetowych bywa, przelewy zlecane telefonicznie lub wykonywane w oddziale bankowym są płatne (telefoniczny kosztuje 5 zł, a „placówkowy” 10 zł)

Po czwarte 30 groszy kosztuje SMS potwierdzający zdarzenia występujące na rachunku lub te mające miejsce w kanałach elektronicznych. Oczywiście klient samodzielnie definiuje zakres powiadomień, które chce otrzymywać.

T-Mobile Usługi Bankowe stworzyło naprawdę udane konto osobiste. Należy ono bowiem do nielicznego grona rachunków, którego prowadzenie nic nie kosztuje. Oczywiście opisane przeze mnie zalety i wady są aktualne na dzień sporządzenia tej opinii. Wszyscy doskonale wiemy, że banki często zmieniają warunki oferowanych przez siebie produktów, więc trzeba na bieżąco śledzić ich ofertę.

Pozdrawiam i miłego dnia

Jacek

2 komentarze:

  1. Co prawda w T-Mobile konta założonego nie mam ale według mnie to obok mBanku i Smart Banku jedna z ciekawszych propozycji wśród nowoczesnych kont bankowych a przy tym najtańszych w wprowadzeniu. Jakby nie patrzeć to kontynuacja kont Alior Sync tyle że pod zmienioną nazwą. No i fajnie że docenieni zostali klienci telefonii komórkowej T-Mobile którzy na starcie mogą dostać limit w koncie w wysokości 1000 zł.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podzielam Twoje zdanie. Dlatego wszystkie takie produkty dodaję do zakładki "Dobry Produkt", gdzie można znaleźć wszystkie fajne konta i lokaty w jednym miejscu.

      Usuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates