Ads 468x60px

.

23 października 2014

GSM Bank, czyli co jest warte Konto Plus w PlusBanku?


Witajcie, chciałbym rozpocząć krótki, bo zaledwie 3 odcinkowy cykl poświęcony tzw. gsm bankom, czyli instytucjom finansowym współpracującym z operatorami sieci komórkowych. Na pierwszy ogień idzie konto osobiste oferowane przez podmiot, który powstał z połączenia Invest Banku z operatorem sieci Plus – Plus Bank.

Konto Plus, bo tak nazywa się instrument, który chcę Wam przedstawić - to typowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Można z niego dokonywać przelewów, zakładać lokaty, wpłacać i wypłacać gotówkę, zasilać itd.

Niewątpliwą zaletą tego produktu jest to, że jest on prowadzony zupełnie za darmo. Co więcej, Plus Bank nie pobiera także opłat za wydanie i wznowienie karty debetowej, przelewy internetowe, a także wypłaty gotówki z bankomatów własnych i sieci Euronet.

Wszystko brzmi pięknie, ale…

O ile samo prowadzenie konta rzeczywiście jest darmowe, to już koszt obsługi karty niekoniecznie. Aby klient został zwolniony z obowiązku uiszczania opłaty za swój „plastik” musi przeprowadzić przy jego użyciu transakcje bezgotówkowe (płatności w sklepach) na minimum 500 złotych oraz zasilać swoje konto kwotą 1 tys. złotych. Gdy nie spełni powyższych warunków zostanie obciążony sumą 6 złotych.

Co ciekawe taka sama opłata czeka go za wykonanie pierwszej w danym miesiącu kalendarzowym wypłaty z bankomatu obcego. Bank jest jednak w stanie odstąpić od jej pobrania, gdy klient spełni opisane powyżej warunki (wpływ na konto 1 tys. zł i transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł).

Ponadto warto wspomnieć, że Konto Plus można obsługiwać przez Internet, telefon, sms oraz aplikację mobilną, czyli dokładnie tak samo jak w przypadku rachunków prowadzonych przez inne banki – obecnie już ponad połowa instytucji działających w Polsce oferuje „apki” mobilne.

Coś więcej?

Plus Bank mocno promuje w mediach swój program SmartDom. Dzięki aktywnemu korzystaniu z karty płatniczej i zasilaniu swojego rachunku każdy klient tej instytucji może uzyskać dodatkowe zniżki podczas opłacania abonamentu w Plusie lub Cyfrowym Polsacie. Ponadto może otrzymać darmowe doładowanie w ofertach Plus Mix lub Plus na Kartę.

Mówiąc obiektywnie otrzymywany od Plus Banku bonus wygląda bardzo okazale. Za każde wydane 500 złotych przy użyciu karty klient otrzymuje 5 proc. zniżki na abonament lub otrzyma dodatkowe doładowanie.

Ponadto dla nowych klientów lub osób przedłużających umowę w Plusie - bank podwaja wysokość oferowanego bonusu (czyli będzie on wynosił 10 proc.) przez okres 6 miesięcy.

Aby móc skorzystać z opisanego powyżej „rabatu” klient podczas podpisywania umowy o Konto Plus musi określić jakich usług ma dotyczyć otrzymywana przez niego zniżka. Innymi słowy ma wskazać, czy chce płacić niższy rachunek za korzystanie z telefonu w Plusie, czy za usługi Cyfrowego Polsatu.

Oferta przygotowana przez Plus Bank wygląda dość korzystnie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę mocno propagowany przez media program SmartDom. Moje zastrzeżenia budzi tylko kwestia, czy to aby nie jest zbyt mocne przywiązywanie klienta do jednego „przedsiębiorstwa”. Cyfrowy Polsat, sieć Plus oraz Plus Bank (dawny Invest Bank) należą bowiem do jednego właściciela, którym jest Zygmunt Solorz-Żak.

Jeśli chcecie abym zbadał dla Was jakiś inny produkt bankowy – dajcie znać :)

Pozdrawiam Jacek

1 komentarz:

  1. Ostatnio nowym zjawiskiem jest tzw. robo-banking, czyli gromadzenie informacji o produktach finansowych klientów z wszystkich instytucji. GSM Banki to kolejny tego instrument. To z jednej strony większa "inwigilacja" ale z drugiej szansa na uproszczenie bankowości.

    OdpowiedzUsuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates