Ads 468x60px

.

16 października 2014

Doceniają tylko nowych - ranking kont oszczędnościowych październik 2014Nie odkryję żadnej tajemnicy jeśli powiem, że najważniejszą sprawą dla każdego banku jest pozyskiwanie nowych klientów. W celu realizacji tego zadania instytucje te są w stanie oferować odbiorcom swoje produkty na preferencyjnych warunkach. Trend ten występuje także w dobrze wszystkim znanych kontach oszczędnościowych. Czy w związku z tym na rynku można aktualnie znaleźć jakieś ciekawe rozwiązania? Zapraszam do najnowszego rankingu tych instrumentów.

Konta oszczędnościowe służą do gromadzenia nadwyżek finansowych. Ze swojego zadania wywiązują się nawet lepiej niż tradycyjne lokaty bankowe. Wynika to z faktu, że środki na nich zdeponowane pozostają zawsze do dyspozycji klienta. Innymi słowy może on je wypłacić w dowolnej chwili bez obawy o utratę dotychczas naliczonych odsetek. Ale uwaga: zazwyczaj TYLKO JEDNA WYPŁATA W MIESIĄCU JEST DARMOWA. Za każdą kolejną często pobierane są wysokie prowizje – nawet 10 złotych.

Zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych wygląda następująco:

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kwoty 2 tys. zł,
okres oszczędzania 1 miesiąc
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
Wymagany ROR
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
4,00 %
5,40 zł
tak
Bank Smart
Konto SMART Procent
4,00 %
5,40 zł
tak
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta dla nowych środków
3,50 %
4,73 zł
nie
bossabank
Konto Oszczędnościowe Ekoprofit
3,50 %
4,73 zł
tak
Getin Online
Konto Oszczędnościowe  
3,50 %
4,73 zł
tak


Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje obecnie Bank Millennium. Niestety aby móc skorzystać z tego rozwiązania konieczne jest założenie (posiadanie) w tej instytucji Konta 360o. Dla właścicieli innego rodzaju rachunku oprocentowanie tego instrumentu wynosi 3,3 proc. Warto dodać, że promocyjna stawka oprocentowania dotyczy tylko nowo zdeponowanych środków na w/w rachunku a ich suma nie może przekroczyć kwoty 50 tys. złotych. Okres, przez jaki klient może cieszyć się z wysokich odsetek wynosi 92 dni licząc od daty wpływu „nowych” środków.

Ex aequo z Bankiem Millennium na pierwszym miejscu zestawienia na najlepsze konto oszczędnościowe uplasował się Bank Smart (dawny FM Bank) ze swoim rachunkiem SMART Procent. Podobnie jak w Millennium tu również konieczne jest otwarcie konta osobistego (wniosek o konto oszczędnościowe składa się podczas otwierania ROR). Maksymalna kwota podlegająca promocyjnemu oprocentowaniu wynosi 50 tys. złotych. Po przekroczeniu tego pułapu wysokość tego parametru spada do 3 proc. - mowa oczywiście o wartościach wyrażonych w skali roku.

Drugie miejsce na podium padło łupem trzech instytucji: BGŻOptimy, bossabanku oraz platformy GetinOnline. Wszystkie te podmioty oferują klientom konta oszczędnościowe z oprocentowaniem równym 3,5 proc. w skali roku, ale:

- BGŻOptima tak wysokie oprocentowanie oferuje tylko dla nowych środków ulokowanych w tej instytucji (punkt wyjściowy został ustalony na dzień 25 sierpnia br.). W przypadku gdy saldo w BGŻOptima nie przekracza kwoty 150 tys. złotych standardowa wartość oprocentowania konta oszczędnościowego wynosi 2,5 proc. (3 proc. – powyżej tej kwoty).

- bossabank umożliwia skorzystanie ze swojego konta oszczędnościowego tylko po uprzednim otwarciu rachunku osobistego w tej instytucji. Ponadto promocyjna stawka oprocentowania dotyczy środków do kwoty 50 tys. złotych. Co ciekawe, promocja dotyczy zarówno nowych, jak i obecnych klientów tej instytucji.

- GetinOnline wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego oferuje klientom, którzy otworzą w tej instytucji tradycyjny ROR, i co ważne nie są, i wcześniej nie byli posiadaczami konta oszczędnościowego w GetinOnline (po 1 stycznia 2014r.). Maksymalna kwota podlegając a promocyjnemu oprocentowaniu wynosi 100 tys. złotych. Okres przez jaki bank nalicza wyższe odsetki wynosi pełne trzy miesiące kalendarzowe dodatkowo powiększone o liczbę dni pozostałych do zakończenia miesiąca, w którym otwarto rachunek. Innymi słowy, jeśli konto otworzymy dzisiaj (16 październik) to promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 15 dni października, listopad, grudzień br. oraz przez styczeń 2015r.

Wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe to marzenie każdego z nas. W końcu na takim rachunku trzymamy pieniądze przeznaczone na tzw. nieprzewidziane wydatki. Niestety banki lekko mówiąc -„zcwaniły” się w oferowaniu tych produktów. Wysokie odsetki można uzyskać tylko przenosząc się do innego banku albo lokując nowe środki w naszej „starej” instytucji.

Miłego dnia Jacek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates