Ads 468x60px

.

03 października 2014

Z krawatem po zakupy...


Płatności zbliżeniowe na dobre zagościły w polskim systemie finansowym. W sumie nic w tym dziwnego skoro wiele kart wydawanych przez banki jest wyposażone właśnie w to udogodnienie. Co więcej, korzystanie z płatności zbliżeniowych znacznie ułatwia dokonywanie zakupów. Klient zamiast wyszukiwać w portfelu i odliczać dokładną sumę pieniędzy przykłada tylko swoją kartę do czytnika. UWAGA: Maksymalna wysokość płatności zbliżeniowej wynosi 50 zł. Transakcje przekraczające tą kwotę wymagają zatwierdzenia takiej operacji numerem PIN.

Ale czy wiecie, że „karty” zbliżeniowe mogą przyjmować różne formy. Na rynku występują:

1) naklejki np. Zbliżak w ING Bank Śląski,

2) breloczki - Bank Zachodni WBK,

3) zegarki też w BZ WBK,

4) pluszaki – żyrafka w PKO BP,

5) telefony – usługa NFC,

6) oraz uwaga: KRAWATY.

Dokonywanie płatności zbliżeniowych przy użyciu krawata przygotował właśnie MasterCard PayPass przy współpracy z firmą Quicko. Podmiot ten jest w stanie stworzyć niemal każdy rodzaj gadżetu umożliwiającego płatność zbliżeniową. Co ważne rozwiązania tej instytucji można już znaleźć w ofertach wielu banków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates