Ads 468x60px

.

18 września 2014

Prześwietlamy reklamy, czyli ile kosztuje Konto 360 stopni w Banku Millennium?

Po wpisie z zeszłego tygodnia, w którym oceniałem Gwarancję najniższej raty w Alior Banku, dziś przyszła pora na Bank Millennium i jego szeroko promowane Konto 360o. W mediach właśnie ruszyła kolejna kampania reklamowa tego rachunku, więc postanowiłem bliżej „przyjrzeć” się temu instrumentowi.

Bank Millennium już od dawna „słynie” z ciekawych rozwiązań finansowych. Kiedyś w jego ofercie można było znaleźć naprawdę udany rachunek bankowy o wiele mówiącej nazwie Dobre Konto. Dziś instytucja ta zastąpiła tamto rozwiązanie nowym. Czy nowe Konto 360o jest równie dobre, jak jego poprzednik? Sprawdźmy!

Konto 360o jest promowane jako zupełnie darmowy rachunek bankowy. Bank Millennium podkreśla, że nie pobiera opłat za prowadzenie konta, za kartę, za przelewy krajowe, za zlecenia stałe, polecenia zapłaty czy też za wypłaty ze wszystkich bankomatów (krajowych i zagranicznych). To gdzie tkwi haczyk?

Po pierwsze osoba zainteresowana Kontem 360o może otworzyć tylko jeden taki rachunek. Po drugie nie jest możliwe wykonanie konwersji (zamiany) już posiadanego rachunku na Konto 360o. Oznacza to, że osoba posiadająca już ROR w Banku Millennium musi otworzyć nowy produkt z nowym numerem rachunku.

Ale wróćmy do opłat

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji Banku Millennium, wszystkie wymienione w reklamie operacje rzeczywiście są darmowe pod pewnymi warunkami:

a) konieczne jest comiesięczne zasilanie rachunku kwotą wynoszącą minimum 1 tys. złotych. Od razu zaznaczam, że chodzi o wpływy zewnętrzne, czyli przelewy z konta oszczędnościowego, lokat, czy innych produktów prowadzonych przez Bank Millennium nie są brane pod uwagę.

b) raz w miesiącu należy dokonać przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej (płatność w sklepie) przy użyciu karty debetowej wydanej do opisywanego rachunku.

Jeśli klient nie spełni powyższych wymagań bank obciąży go kwotą w wysokości 8 złotych za prowadzenie konta i 7 złotych za użytkowanie karty. Nie należy także zapominać, że wypłaty z bankomatów też staną się płatne (w sieci BZ WBK i PlanetCash – 1 zł; w pozostałych urządzeniach – 5 zł; a za granicą – 2,5 proc. min. 9 zł.)

Mówiąc o Koncie 360o warto jeszcze wspomnieć, że darmowe przelewy krajowe dotyczą operacji zlecanych drogą internetową, bądź przy użyciu aplikacji mobilnej. W przypadku, gdy klient chciałby wykonać taką czynność w oddziale bankowym musi liczyć się z opłatą wynoszącą 7,99 zł.

W mojej subiektywnej ocenie propozycja Banku Millennium wygląda dość pozytywnie. Podmiot ten oferuje naprawdę „udany” rachunek osobisty. Trzeba jednak wspomnieć o konieczności spełnienia pewnych wymagań (zasilanie konta i transakcja kartą), gdyż ich niedopatrzenie spowoduje pobranie od klienta opłaty w wysokości 15 zł (prowadzenie konta i koszt użytkowania karty).

Na koniec jeszcze dodam, że opisane przeze mnie warunki Konta 360o obowiązują na dzień dzisiejszy. Wszyscy dobrze wiemy, że banki bardzo „lubią” zmieniać regulaminy swoich produktów, więc trudno jest określić datę kiedy Bank Millennium zdecyduje się na taki krok.

2 komentarze:

  1. szczególy i opinie -> konto360.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za ten wpis - bardzo dobry choć już nieco nieaktualny

    OdpowiedzUsuń

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates