Ads 468x60px

.

05 września 2014

Najlepsze konta oszczędnościowe - wrzesień 2014


Czym jest konto oszczędnościowe chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć? Wiadomo, że rachunek ten służy do gromadzenia nadwyżek finansowych. Trzeba jednak wiedzieć, że w zależności od banku, instrumenty te oferują ich posiadaczom różne oprocentowanie. Gdzie znaleźć najlepszy taki produkt?

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe można znaleźć obecnie w Banku Millennium oraz Banku Smart (dawny FM Bank). Obydwie te instytucje oferują instrumenty z oprocentowaniem wynoszącym 4 proc. w skali roku. Choć rozwiązania te wydają się naprawdę atrakcyjne, to nie są one całkowicie pozbawione wad.

Po pierwsze, aby otrzymać tak wysokie oprocentowanie należy otworzyć konta osobiste w tych instytucjach (Konto 360o w Millennium i Smart Konto w Banku Smart).

Po drugie, w obydwu instytucjach oprocentowanie 4 proc. obowiązuje do kwoty 50 tys. złotych.

Po trzecie, promocja w Banku Millennium dotyczy tylko nowych środków, czyli takich wpłaconych do banku po 16 sierpnia 2014r. Ponadto warto wiedzieć, że okres promocji kończy się 27 września br.

Inne banki też nieźle płacą…

Ciekawe konta oszczędnościowe można także znaleźć w:
- bossabanku (elektroniczne ramię BOŚ Banku) - oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku obowiązuje do kwoty 50 tys. zł,
- BGŻOptima - oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku dla nowych środków do kwoty 100 tys. zł (obowiązuje do 25 listopada br.),
- BNP Paribas - oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku przez okres 3 m-cy licząc od daty podpisania umowy. Warto wiedzieć, że tak i jak w opisanych powyżej przypadkach, tu również występuje maksymalna kwota objęta promocją (50 tys. zł). Wadą tej oferty jest konieczność posiadania konta osobistego.
- GetinOnline - oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku przez pierwsze 3 m-ce dla kwoty nie przekraczającej 100 tys. złotych. Konieczne jest założenie konta osobistego.

Na zakończenie jeszcze dodam, że konta oszczędnościowe są doskonałą alternatywą dla lokat bankowych. Są one stosunkowo wysoko oprocentowane, a także sprawiają, że klient nie musi „zamrażać” swoich pieniędzy - może je wypłacać w każdej chwili bez utraty dotychczas naliczonych odsetek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje inwestycyjne czytelnik podejmuje na własną odpowiedzialność.
 
Blogger Templates